zondag 31 augustus 2025

Week 36 - Nader tot Mij ...

‘Nader tot God, en Hij zal tot u naderen.’
Jac. 4:8a

‘In Christus is God nabijgekomen,
zo heel dicht bij de mens en nu komt het gebod:
Als u wilt dat God nog meer nabijkomt,
dan moet u tot God naderen.’

Andrew Murray

In Christus ...
‘Nader tot God, en Hij zal tot u naderen.’
Het is een korte tekst, en ik denk dat velen hem wel kennen.
Een tekst, die zowel een opdracht als een belofte in zich draagt; een tekst die -denk ik, voor velen ook een grote bemoediging is.
Maar als ik vanmorgen de woorden van Murray ‘In Christus is God nabijgekomen’ lees en vervolgens naar het Bijbelgedeelte ga waar deze tekst instaat (-wat op zich best bijzonder is, daar ik doorgaans eerst de Bijbel lees en dan pas het Dagboek), valt mij ineens iets op, iets dat ik eigenlijk nooit in samenhang met deze tekst hoor; iets dat er toch mee verbonden is.
Misschien vinden we het wel gewoon zoiets vanzelfsprekend, dat we er geen acht meer op slaan, maar ik word er vandaag even echt bij stilgezet en kan het daardoor niet negeren.
Ik denk dat als je hoofdstuk 4 van de Jacobusbrief erbij pakt en gaat lezen, je direct zult zien waar ik het over heb.

Het gaat over strijd, ruzie, conflicten; over niet bidden of verkeerd bidden; over wereldgezindheid, welke vijandschap met God betekent; over dubbelhartigheid en kwaadspreken.
Over de Geest Die in ons woont, over God Die Zich tegen de hoogmoedigen keert, maar genade geeft aan hen die nederig zijn.
Over de oproep om ons te onderwerpen aan God, weerstand te bieden aan de duivel, de handen te reinigen en de harten te zuiveren.
En nee, dit stukje gaat niet over hen die God niet kennen, het gaat over Zijn kinderen die wereldgelijkvormig geworden zijn, of zich daaraan aan het overgeven zijn.
Tussen deze laatste dingen, het onderwerpen aan God en het reinigen en zuiveren van, staan de woorden ‘Nader tot God en Hij zal tot u naderen’.
Deels bizar, en deels zo bijzonder!

Als kind van God weten we dat zonde en God onverenigbaar zijn, dat de Here Jezus juist daarvoor naar de wereld is gekomen.
Het is immers door Zijn offer, door Zijn lijden en sterven, dat wij weer toegang hebben tot de Troon der Genade.

Liefde gaf Zich over in de dood.
Liefde overwon ’s mensheids grootste nood.
Onze zonden zijn te niet gedaan,
doordat Hij stierf en is opgestaan.

Liefde was bereid te lijden,
opdat Hij de mens kon bevrijden.
Zo bracht Liefde door lijden overwinning,
maar wanneer komt de mens tot bezinning?

Twee coupletjes van het gedichtje dat ik de vorige keer schreef, en waarin Zijn Liefde en Genade voor de zondige mens zo zichtbaar zijn.
Maar de duivel wint steeds meer terrein hier op aarde, ook in de levens van ons christenen.
Steeds meer dingen die in strijd zijn met Gods Woord en Zijn wil komen onze levens heel sneaky binnen door alles wat we zien en horen; zelfs in de kerken/Gemeenten dringt wereldgelijkvormigheid en nog erger, afvalligheid van Zijn Woord, binnen.
Wie niet zelf de Bijbel goed leest en onderzoekt, wordt meegezogen, en raakt steeds verder en verder van God verwijderd.

‘Vanwaar al die strijd en al die conflicten in uw midden? Vloeien ze hier niet uit voort: uit uw hartstochten, die in alle delen van uw lichaam strijd voeren?

U maakt ruzie en voert strijd, maar u krijgt niet omdat u niet bidt.
U bidt wel maar u ontvangt niet, omdat u verkeerd bidt, met het doel het in uw hartstochten door te brengen.

Wie nu een vriend van de wereld wil zijn, wordt als vijand van God aangemerkt.
…’

Jac. 4:1,2c,3,4b

En het ergste van alles is dat het zo geniepig en sneaky gebeurd, dat we het zelf soms niet eens doorhebben.
Ja, de duivel weet heel goed hoe hij dingen moet aanpakken; waar het ongeduld van de mens steeds meer toeneemt in een voortrazende, steeds meer eisende maatschappij, heeft hij alle geduld om op slinkse wijze de mens weg te lokken bij God.
Druk, drukker, drukst …
Telefoon, social media, sport, hebzucht -meer, beter, mooier …

Nader tot God ...
‘Nader tot God en Hij zal tot u naderen …’

In Christus is God nabijgekomen.
In Christus, in Hem Die voor onze zonden aan het kruis is gestorven, is Hij dichtbij gekomen. 

‘Onderwerp u dan aan God.
Biedt weerstand aan de duivel en hij zal van u wegvluchten.

Reinig de handen, zondaars, en zuiver de harten, dubbelhartigen!’

Jac. 4:7,8b

‘Nader tot God, en Hij zal tot u naderen …’

Ja, door Christus mogen wij met alle vrijmoedigheid naderen tot de Troon der Genade, maar hoe belangrijk is het daarbij ook om eens stil te worden en te kijken waar we vandaag de dag staan ten opzichte van onze hemelse Vader.
Is ons leven nog in overeenstemming met Zijn Woord en Zijn wil?
Leven we meer in het vlees, of vanuit de nieuwe mens die wij in Hem zijn geworden?
Jozua zag niet op de moeilijkheden en de problemen, maar op wat God had beloofd.
Jozef gaf niet toe aan de verleiding, maar vluchtte ervan weg.
Daniël weigerde mee te gaan met de gebruiken in het land waar hij als gevangene was heengevoerd en hield zich in alles aan Gods Woord, ondanks de dreiging van de dood.
En de Heer … zegende!

De zo bekende woorden ‘Nader tot God, en Hij zal tot u naderen’ liggen ingebed tussen al deze dingen; zou God ons daar dan niet iets mee willen zeggen?
Getuigt het niet van onvoorstelbare liefde en genade dat die woorden juist daartussen liggen?

Nader tot God …

In alle stilheid nader ik tot U, o Heer,
en leg alle stemmen in mij het zwijgen op.
Zoveel excuses, zoveel ja-maars,
maar geen één blijft er nu nog rechtop.

Ik belijd U, Heer, mijn onachtzaamheid,
wat ben ik soms onoplettend geweest;
liet ik me meeslepen in voelen en denken,
in plaats van leiden door Uw Geest.

In alle stilheid nader ik tot U, o Heer,
gereinigd door het bloed van Uw Zoon.
Verlangend naar een ontmoeting met U,
kom ik aan de voet van Uw Troon. 

… en God zal tot u naderen!

Het is van hieruit dat ik je nu mee kan nemen naar wat uit mijn pen vloeide met het lezen van dit hoofdstukje over ‘Christus, de nabijheid van God’ van Andrew Murray. 

In Christus,
bent U, o God,
heel dicht
bij ons gekomen
en nu wacht U
op ons,
op het hart
dat verlangt ook
dichter bij U
te komen.

Nader tot Mij, zegt U,
en Ik zal tot u naderen;
Zoek Mij, en je zult Mij vinden!

Laat de wereld,
je werk, je agenda,
je telefoon, je …,
laat alles voor wat het is,
en zoek Mijn aangezicht.
Laat alles achter,
laat alles los,
voor een ontmoeting
met Mij.
Laat dat steeds weer,
ja, iedere dag,
je grootste prioriteit zijn.

Neem Mijn woord tot je,
lees en overdenk,
kauw en herkauw,
want híerin
spreek Ik tot jou.
Je zult kracht ontvangen,
bemoedigd worden,
de weg vinden
die Ik wil dat je gaat.

Kom tot Mij,
en Ik kom tot jou.
Hoe moeilijk alles ook is,
met Mij kun je het aan.

Kom tot Mij,
en Ik kom tot jou.
Mijn kind, Ik wacht
om je Mijn barmhartigheid
te bewijzen,
iedere morgen
opnieuw.

Kom, Mijn kind, kom.
Ik wacht …


‘Kind van God,
laat deze woorden elke morgen
met een nieuwe betekenis tot u komen:
‘Nader tot God, en Hij zal tot u naderen!’
Wacht geduldig
en Hij zal in Goddelijke kracht spreken:
‘Zie, Ik ben met u alle dagen!’

Andrew Murray


Neem de tijd, Mijn kind,
neem de tijd!


 >> Opwekking 854 - In de stilte 


Gods rijke zegen voor de komende week
en een liefdevolle groet,

Rita

zondag 24 augustus 2025

Week 35 - Liefde die Lijdt ...

 ‘Door Zijn lijden droeg en overwon Christus
de zonden van de gehele wereld
en het harde hart van de mens werd verzacht
en tot God getrokken.
Aldus openbaarde de Liefde
te midden van het lijden
de grootste heerlijkheid
en bereikte haar doel volkomen.’

Andrew Murray

Liefde gaf Zich over in de dood.
Liefde overwon ’s mensheids grootste nood.
Onze zonden zijn te niet gedaan,
doordat Hij stierf en is opgestaan.

Liefde was bereid te lijden,
opdat Hij de mens kon bevrijden.
Zo bracht Liefde door lijden overwinning,
maar wanneer komt de mens tot bezinning?

Liefde kwam, gaf en wacht.
Het volmaakte offer is gebracht.
Och Heere, open toch de ogen,
opdat men zal zien en geloven.

💖💖

‘Want zo lief heeft God de wereld gehad,
dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft,
opdat ieder die in Hem gelooft,
niet verloren gaat, maar eeuwig leven heeft.’

Johannes 3:16

woensdag 20 augustus 2025

Extra - Zelfopoffering en Zelfverloochening ...

Soms zijn er dingen die ik zo belangrijk vind, dat ik een bepaald blogje een enkele keer op meerdere Blogs plaats.
Enkele weken geleden deed ik dit met oog op een blogje over de zondag voor de Vervolgde kerk, nu met oog op iets dat ik las op Internet met het uitdiepen van de woorden ‘zelfopoffering en zelfverloochening.

Vanuit het hoofdstukje ‘Liefde die lijdt’ uit het Dagboek ‘Gods beste Geheimen’ van Andrew Murray word ik bij deze woorden stilgezet.
Ik neem je eerst even mee naar wat hij erover zegt.

De Liefde die die naam waardig is, openbaart zich in een leven van voortdurende zelfopoffering.
De kracht van de Liefde ligt in zelfverloochening.’

Twee kleine zinnetjes met twee grote woorden.
Om de diepte ervan weer eens goed binnen te laten komen, zocht ik deze twee woorden op Internet op, maar dan niet in de context van de Bijbel, maar gewoon op deze twee woorden, om eens te kijken wat erover gezegd wordt.
En hoe goed dat is om soms te doen, dat bleek vandaag maar weer eens.
Waar ik eerst van AI een uitgebreide beschrijving krijg en vervolgens van Encyclo.nl, is het de derde die mij in de pen doet klimmen.

Twee indringende beschrijvingen van De Steven Training die de werkelijke betekenis van deze woorden compleet onderuithalen, en in een verkeerd daglicht stellen.
1) Zelfopoffering: jezelf opofferen ten koste van jezelf!
Jezelf opofferen is een onbalans tussen geven en ontvangen. Zelfopoffering gaat ten koste van jezelf. Dat is een valkuil en wat anders dan dienstbaarheid.
2) Zelfverloochening: valkuil of deugd? Wat denk jij?
Jezelf verloochenen betekent dus dat jij jezelf ontkent, afwijst, negeert of niet erkent. Wie zichzelf verloochent, zet zichzelf aan de kant, cijfert zichzelf ...

Dit zijn slechts de koppen die in beeld komen als je deze twee woorden opzoekt, maar als je dan vervolgens ook nog naar de Website gaat, word je geconfronteerd met dingen die zo indruisen tegen wat de Here Jezus met deze woorden heeft bedoeld, dat ik niet anders kan dan er een blogje aan wijden.
Als het plaatje dat bij het artikel over zelfverloochening er niet had bijgestaan, en de schrijver ook niet begonnen was over het hoe het christelijk geloof dit woord ziet, als ook met het oog op ‘je naaste liefhebben als jezelf, zou ik misschien de goede punten eruit gehaald hebben en meer niet.
Maar nu …

Het eerste waar mijn oog op valt als ik het artikel over zelfverloochening open, is het plaatje van de Barmhartige Samaritaan, en wat er naast staat doet mij vervolgens het gehele artikel lezen, benieuwd als ik ben wat erover gezegd wordt.
Is de schrijver dan een christen?
Wordt dit vanuit christelijk oogpunt geschreven?
Vanwege copyright neem ik niets over van dit artikel maar geef je even de links naar beide artikelen, zodat je ze zelf in het geheel kunt lezen, wat eigenlijk wel handig/goed is om te doen voor je hier verder leest.

👉 Zelfverloochening 

👉 Zelfopoffering 

Nu wil ik beide artikelen beslist niet onderuithalen, want er staat heel veel in wat zeker belangrijk is om eens over na te denken, alleen net die paar woorden die hij schrijft met oog hoe het christelijk geloof deze woorden uitlegt en bedoelt, staan haaks op hoe het werkelijk is, hoe de Bijbel, hoe de Here Jezus! dit bedoelt.
Het mag dan misschien zo zijn dat het door sommige christenen verkeerd wordt uitgelegd of geïnterrumpeerd, maar dat is wat anders dan als je iets aangeeft vanuit het christelijk geloof wat in het geheel niet waar is.

Zelfverloochening en zelfopoffering buiten de Here Jezus om, gaat geloof ik inderdaad uiteindelijk ten koste van een mens in alle facetten.
Maar in het christelijk geloof kun je niets buiten de Here Jezus om doen!
Wie de Here Jezus aan de kant schuift, Hem uit Zíjn woorden haalt, haalt de essentie van het christelijk geloof eruit, en maakt het tot niets anders dan een waardeloos, nietszeggend en niets veranderende religie en een dood geloof.

Als de Here Jezus in Mattheüs 16:24 zegt, dat je jezelf moet verloochenen, je kruis opnemen en Hem volgen, zegt Hij dat tegen diegenen die achter hem aan willen komen, oftewel tegen hen die van Hem zijn gaan houden, die Zijn offer van verlossing en redding hebben aangenomen en Hem nu willen dienen.
Voor hen geldt Galaten 2:20 – ‘Ik ben met Christus gekruisigd; en niet meer ik leef, maar Christus leeft in mij; en voor zover ik nu in het vlees leef, leef ik door het geloof in de Zoon van God, Die mij heeft liefgehad en Zichzelf voor mij heeft overgegeven.’
Ja, dan leggen we inderdaad ons eigen leven af, maar we staan op in de Overwinning die Hij voor ons heeft behaald!!
Ja, we verliezen onszelf, ons eigen ik, maar staan op in een nieuw leven, een nieuwe mens, omdat Hij, de Koning der koningen, ons heeft bekleed met de mantel der Gerechtigheid, en ons heeft gemaakt tot zonen en dochters van de Allerhoogste!
Koningskinderen!
Ons leven wordt een leven van: ‘Heer, wat wilt U dat ik doen zal’, en niet uit verplichting, niet omdat wat wij denken, willen, verlangen … er niets meer toe doet, nee, maar omdat we van Hem houden om wat Hij voor ons heeft gedaan en wij in Zijn voetspoor willen wandelen!
We verliezen niet onze eigenwaarde, we verliezen niet wie we zijn, het is geen kwestie van dat ons leven geen waarde heeft, maar we komen juist ten volle tot ontplooiing, tot zoals Hij ons heeft bedoeld te zijn!
We worden juist compleet!

En je naaste liefhebben als jezelf?
Het is het tweede gebod, niet het eerste!
Mattheüs 22:37-40 – ‘Jezus zei tegen hem: U zult de Heere, uw God, liefhebben met heel uw hart, met heel uw ziel en met heel uw verstand. Dit is het eerste en het grote gebod. En het tweede, hieraan gelijk, is: U zult uw naaste liefhebben als uzelf. Aan deze twee geboden hangt heel de Wet, en de Profeten.’
De Here Jezus heeft ons voorgeleefd, ons getoond hoe dit moet, en wat dit betekent.
Nergens in de Bijbel lezen we dat de onze naaste moeten liefhebben ten koste van onszelf, integendeel juist, alleen wij mensen slaan soms door in het doen van dingen, of lezen niet goed, of misschien wel helemaal niet (zelf) wat Gods Woord hierover zegt. 

Als we kijken naar het leven van de Here Jezus, dan zien we dat Hij te midden van alle drukte steeds opnieuw de eenzaamheid opzocht om met Zijn Vader alleen te zijn.
Hij hield de sabbat, de dag van rust, die de mensheid bijna heeft verkwanseld.
Hij hield Zich aan de voorschriften die God in Zijn woord heeft gegeven ten aanzien lichaam en geest.
En boven alles: Hij wist wie Hij was! De eniggeboren Zoon van de Allerhoogste God, de Messias, de Christus, de Redder van de wereld!

Hoe duidelijk laat de Here Jezus ons door Zijn leven heen zien dat het belangrijk is om goed voor jezelf te zorgen, en daarmee tegelijk dat het dus ook voor ons heel belangrijk is om goed voor onszelf te zorgen.
En later legt Paulus ook nog de nadruk op het feit dat ons lichaam een Tempel is van de Heilige Geest.
1 Korinthe 3:16,17 – ‘Weet u niet dat u Gods tempel bent en dat de Geest van God in u woont? Als iemand de tempel van God te gronde richt, zal God hem te gronde richten, want de tempel van God is heilig, en deze tempel bent u.’
Zorgdragen voor onszelf is belangrijk, we eren onze Maker daarmee.
Soms kan het inderdaad zo zijn dat er meer van ons gevraagd wordt dan we denken aan te kunnen, maar daarin zal Hij altijd bij ons zijn en ons ondersteunen en helpen; dat beloofd Hijzelf in Zijn Woord.

In de gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan gaat de Samaritaan niet aan zichzelf voorbij, hij vergeet niet wie hij is, en hij doet niets wat afbreuk aan hem doet, nee, hij bewijst de ander barmhartigheid.
Ja, het kon gevaar opleveren voor hemzelf, maar dat was een risico wat hij bereid was te nemen.
Hij zorgde voor die arme man, hielp men, bracht hem in veiligheid, en liet geld achter zodat er voor hem gezorgd kon worden, terwijl vervolgens zijn weg ging om te doen wat hij moest doen.
Hij was duidelijk niet vergeten wie hij was en wat hij had te doen.

En zo kunnen wij, met opgeheven hoofd, een leven leren leiden van zelfverloochening en zelfopoffering zonder onze identiteit te verliezen.
Onszelf hebben we prijsgegeven aan Hem die voor ons aan het kruis is gestorven, maar we zijn opgestaan met een nieuwe identiteit die ons niet afgenomen kan worden.
Laten we niet bang zijn voor een leven van zelfverloochening en zelfopoffering!
Laten we ons niet bang laten maken door wat de wereld hierover zegt.
Zie in dit artikel hoe de satan opnieuw een beetje van de waarheid neemt en vermengt met een grote leugen, net als bij Adam en Eva.

Ja, zonder de Here Jezus zijn deze artikelen waarheid, klopt het wel wat er staat, maar met de Here Jezus wordt alles anders.
Even buitenbeschouwing gelaten dat onszelf verloochenen, en onszelf opofferen zoals de Here Jezus zegt, een levenslang leerproces is met vallen en opstaan, en gepaard gaat met lijden.
Maar uiteindelijk zullen we, als we volhouden, door Hem worden opgehaald, en volmaakt en onberispelijk voor Zijn troon mogen staan en met Hem leven in alle eeuwigheid, vol vreugde en blijdschap in vrede.


👉 'Into Your Hands'

zondag 17 augustus 2025

Week 34 - Bid om Liefde!

‘En ú moge de Heere doen toenemen en overvloedig maken in de liefde tot elkaar en tot allen, zoals ook wij dat zijn tot u, opdat Hij uw harten zou versterken om onberispelijk te zijn in heiliging voor het aangezicht van onze God en Vader, bij de komst van onze Heere Jezus Christus met al Zijn heiligen.’
1 Thessalonicenzen 3:12,13

Het is dit Bijbelvers in het Dagboek dat mij terugbracht bij mijn blogje over ‘Een Lied van Liefde’.
Jezus is hét Lied van Liefde en vraagt ons om ook ‘een lied van liefde’ te zijn.
En hier, met dit Bijbelvers, word ik geconfronteerd met mijn onvolmaaktheid, doordat Gods Woord mij hier aangeeft dat ik moet groeien in de liefde en daarin overvloedig worden.
En dat niet alleen, als ik Paulus goed begrijp, dan zal het ook nódig zijn dat ik God hierom bid, omdat Liefde de sleutel is in het proces van heiliging en ik van mijzelf daar nooit genoeg van bezit, of zal bezitten, en zeker niet voor en tot iedereen.
Hij is de Enige Die dit in mij kan doen toenemen en overvloedig maken, zodat mijn hart versterkt wordt om mij te blijven richten en uitstrekken naar een heiliger leven, net zolang totdat de Here Jezus terugkomt.
De Liefde van God versterkt mijn hart om heiliger te willen worden voor Hem, tot Zijn eer, dat is hoe ik het dan lees.

En zo komt de volgende gedachte in mij op:
Om een lied van Liefde te kunnen zijn, zullen we ons hart dagelijks moeten richten op de Liefde van God, en Hem vragen de Liefde in ons hart te doen toenemen en in ons overvloedig maken.
Ik bedenk mij daarbij dat het dan ook heel hard nodig is Hem te vragen of Hij onze harten steeds opnieuw wil richten op de volharding van de Here Jezus, want dit zal ons niet alleen helpen om vol te houden, maar ons ook daartoe aansporen.

‘En de Heere moge uw harten richten op de Liefde van God
en op de volharding van Christus.’
2 Thess. 3:5

Liefde en Gehoorzaamheid …
Dit alles, een hart gericht op de Liefde van God, gebed om die Liefde te doen groeien in ons, ons daarin overvloedig te maken, brengt mij -het kan niet anders, bij het niet graag gehoorde ‘Gehoorzaamheid aan God’.
Gehoorzaam zijn is voor ons mensen maar een moeilijk ding; hoe meer ons wordt opgelegd dat we bepaalde dingen moeten of niet mogen, des te meer zijn we van nature geneigd om daartegenin te gaan.
Een 50-80-100-km bord?
Ja, da-àg …
Een leugentje om bestwil …?
Te veel geld teruggekregen bij de kassa, of juist te weinig betaald …?
Iets beloofd …?
Een paar kleine voorbeeldjes die we vast allemaal wel kennen, herkennen of ons zelfs aan schuldig hebben gemaakt.
Het laat ons zien hoe moeilijk gehoorzaamheid is, en als gehoorzaamheid in deze kleine dingen al zo moeilijk is, hoeveel te meer niet in de grotere dingen.
En toch: Gehoorzaamheid is de praktijk van onze Liefde tot God!

Murray zegt in een ander hoofdstuk: ‘Bidt u om heiligheid? Laat dit dan zien door een hartelijke liefde voor de broeders en zusters. (-laatste woord mijn aanvulling)
Niemand heeft meer Liefde getoond dan Jezus, Die in gehoorzaamheid aan Zijn Vader Zijn leven gaf tot in de dood voor ons!
Nee, vanuit onszelf zullen wij niet in staat zijn tot deze gehoorzaamheid uit liefde, en dat wist de Heer ook, daarom heeft Hij Zijn Geest van Kracht, Liefde en Bezonnenheid aan ons gegeven! (2 Tim 1:7)
Het is de Kracht van Zijn Geest in ons, Die ons in staat stelt om te doen wat Hij zegt en vraagt!

‘Geloof dat de Heilige Geest zal maken
dat de Liefde van Christus
met zulk een kracht in uw hart zal werken
dat u in staat zult zijn om de gehele dag
in de Liefde van Christus te blijven
en Zijn Woorden met grote blijdschap te houden.
Geloof slechts dat de Heilige Geest
u met kracht zal aandoen
om dit leven
van volmaakte Liefde
te leven.’

Andrew Murray

Liefde en Gebed …
‘En het einde aller dingen is nabij; zijt dan nuchter, en waakt in de gebeden. Maar vooral hebt vurige liefde tot elkander; want de liefde zal menigte van zonden bedekken.’
1 Petr. 4:7,8 (SV)

Zo mooi hoe al die verschillende hoofdstukjes van het Dagboek met elkaar verbonden zijn, hoe de het ene Bijbelvers uitkomt bij het andere.
‘Maar vooral, heb vurige liefde tot elkaar!’
‘En ú moge de Heere doen toenemen en overvloedig maken in de liefde tot elkaar en tot allen, …’
Maar Petrus zegt ons ook ‘nuchter en waakzaam te zijn in onze Gebeden’.

In het hoofdstukje ‘Bid om Liefde’ roept Murray ons, samen met Paulus, op om voor elkaar te bidden om deze Liefde, voor onze Gemeente/Kerk,
En in de Bijbel zien we dat Paulus dit bidt voor de Gemeente in Thessalonica, maar ook voor de gemeente in Filippi (Fil. 4:4-11), Laodicea en voor vele anderen die hem niet eens in levende lijve hebben gezien. (Kol. 1:1,2)
En is het gezien de tijd waarin we leven niet ontzettend belangrijk dat wij dit -gaan- doen?
Hoeveel scheuringen zijn er niet de laatste jaren in kerken en gemeenten.
Wat zou er gebeurd zijn als er gezamenlijk om de Liefde van God voor elkaar en allen was gebeden?
Wat zou er gebeuren als we dit gingen doen met een oprecht verlangend hart en in gehoorzaamheid Zijn Woord in praktijk brengen?
Zou dit ook niet getuigen van nuchter en waakzaam zijn, van inzien dat de duivel rondgaat als een brullende leeuw op zoek naar wie en wat hij kan verslinden?
En zou dit dan ook niet gelden voor vele andere facetten van het leven?

Het brengt mij bij een citaat uit dit hoofdstuk van Murray.
‘Doch waar het hart vol is van vurige liefde voor anderen, zal het gebed voortdurend opstijgen naar God voor hen die wij liefhebben en zelfs voor hen met wie wij het niet eens zijn.’
Met andere woorden, in de Liefde neemt Gebed een belangrijke plaats in!
Waar is ons hart vol van?
Is vol van vurige Liefde of …?
Murray wijst erop dat Gebed voor onze ‘broeders en zusters’ één van de voornaamste kenmerken van de Liefde is.

‘Liefde beweegt tot Gebed;
aan gelovig Gebed wordt de Liefde van God verleend.’

Andrew Murray

Liefde en Heiligheid …
Het brengt mij weer terug naar waar ik begon.
Eigenlijk blijft de cirkel rondgaan.
Je leest iets in Gods Woord, en het brengt je bij het volgende en het volgende en …, en uiteindelijk kom je weer terug bij waar je begon, zo verweven is Gods Woord met elkaar, zulk een waarheid is Zijn Woord.

‘O Heere,
ik buig mij voor U neer;
vervul mijn groot verlangen,
hetgeen ook Uw verlangen is,
dat mijn hart vervuld moge zijn
met Uw Liefde.’ 

Andrew Murray

Bidden om Liefde, om te groeien in Liefde tot elkaar en tot allen, omdat Hij op deze manier ons hart sterk kan maken tot een heiligere levenswandel en wij volmaakt zullen zijn als onze Here Jezus Christus terugkomt.
Bidden we om meer heiligheid, laten we dan ook bidden om meer Liefde, zodat we in gehoorzaamheid aan Zijn Woord alles in praktijk brengen en door Zijn kracht straks onberispelijk zullen zijn.
Want Liefde maakt Sterk!
Liefde geeft Kracht!
Liefde Beweegt.


‘Zoals de zon zondermeer haar licht en warmte geeft
aan het gras en het graan opdat dit gewas zal groeien en vrucht voortbrengen,
zo is God nog veel meer bereid om ons Zijn Liefde te geven in steeds toenemende mate.
Hij zal u doen overvloeien van Liefde
en Uw hart versterken
om voor Zijn aangezicht te leven
in heiligheid en liefde
tot de broeders (en zusters).’

Andrew Murray

Bid om Liefde …
Mattheüs 7:7
‘Bid, en u zal gegeven worden; zoek, en u zult vinden; klop, en er zal voor u opengedaan worden.’

Mattheüs 21: 22
‘En alles wat u in het gebed vraagt, in geloof, zult u ontvangen.’

Johannes 14:13 –
‘En wat u ook zult vragen in Mijn Naam, dat zal Ik doen, opdat de Vader in de Zoon verheerlijkt zal worden.’

1 Johannes 3:22
‘Geliefden! Als ons hart ons niet veroordeelt, hebben wij vrijmoedigheid om tot God te gaan; en wat wij ook maar bidden, ontvangen wij van Hem, omdat wij Zijn geboden in acht nemen en doen wat Hem welgevallig is.’

1 Johannes 5:14 
'En dit is de vrijmoedigheid die wij hebben in het toegaan tot God, dat Hij ons verhoort, telkens als wij iets bidden naar Zijn wil.’

1 Korinthe 13:13
‘En nu blijven geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde.’

Op grond van dit laatste Woord ben ik er van overtuigd, dat bidden om Liefde voor en tot elkaar, ja, om vurige Liefde, een gebed naar Zijn wil is, naar Zijn hart en dus verhoord zal worden!

Bid om Liefde …
Gebed

Heer, ik kom bij U om U te bidden
om meer liefde in mijn hart.
Door alles wat er gebeurt, o Heer,
in de wereld, maar ook dichtbij,
raakt het zo makkelijk verhard.

Ik belijd U, Heer, ik schiet te kort
in mijn liefde voor en tot de ander.
Hoe snel gebeurt het niet dat ik
door een verkeerd woord, een broeder (zuster)
in U, maakt tot een tegenstander.

Vergeef, o Heer, en vul mijn hart,
ja, vul de harten van al Uw kinderen,
met vurige Liefde voor en tot elkaar.
Doe het groeien, maak het overvloedig,
opdat het ons hart versterkt, en U ons
onberispelijk tot Uw komst bewaart.

- Amen -

‘De liefde doet de naaste geen kwaad.
Daarom is de liefde de vervulling van de wet.’
Rom. 13:10

‘Want u allen die in Christus gedoopt bent,
hebt zich met Christus bekleed.’
Galaten 3:27

‘Kleedt u zich dan, als uitverkorenen van God, heiligen en geliefden,
met innige gevoelens van ontferming,vriendelijkheid, nederigheid,
zachtmoedigheid, geduld.
Verdraag elkaar en vergeef de een de ander,
als iemand tegen iemand anders een klacht heeft;
zoals ook Christus u vergeven heeft,
zo moet ook u doen.
En kleedt u zich boven alles met de liefde,
die de band van de volmaaktheid is.’
Kol. 3:12-14


Mag de Heer ons rijkelijk zegenen met Zijn Liefde, ons daarin doen groeien en overvloedig maken tot eer en glorie van Zijn Naam.

Een liefdevolle groet,
Rita

Lees ook:
👉 'Love is ...'
Een gedicht over 'De liefde is ... het meest'


>>  All to Jesus I surrender all to Him I freely give


>>  Mijn Jezus mijn Redder

 

zondag 10 augustus 2025

Week 33 - In Liefde wandelen ...

 ‘Het geloof in Christus’ wondervolle liefde
en in Gods onbegrijpelijke liefde die op ons rust,
maakt het niet alleen mogelijk, maar ook zeker,
dat zij die dicht bij Christus blijven,
in de Liefde zullen wandelen.’

Andrew Murray

~ ~ * ~ ~

‘Doet dan aan, als uitverkorenen Gods, heiligen en beminden,
innerlijke ontferming,
goedheid,
nederigheid,
zachtmoedigheid,
en geduld.
Verdraagt elkander
en vergeeft elkander;
gelijk de Heere u vergeven heeft,
doet gij evenzo.
En boven dit alles doet aan de Liefde,
dewelke de band is der volmaaktheid.’

Kol. 3:12-14
(SV)

zondag 3 augustus 2025

Week 32 - Een Lied van Liefde ...

Het is alweer enkele weken geleden dat ik met het Dagboek aankwam bij dit hoofdstukje ‘Een Lied van Liefde’.
De titel beroerde mijn binnenste direct, en hoewel ik al het begin had voor een blog, lukte het me maar gewoon niet om verder te komen en uiteindelijk liet ik het maar voor wat het was, tot gistermorgen de woorden opnieuw in mijn gedachten kwamen.
En aangezien geen van de stukjes die ik tot nu toe gelezen had mijn hart aanspoorden tot schrijven, kon ik dit niet anders zien dan dat ik toch terug moest naar dit onderwerp, naar deze woorden, en zo ging ik zaterdagmorgen terug in het Dagboek als ook in mijn schrift.
Ik lees wat ik al geschreven had, en besluit helemaal opnieuw te beginnen.

‘Zo blijven dan: Geloof, Hoop en Liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de Liefde.’
1 Kor. 13:13

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd en sta eens stil
bij het feit dat Gods Woord zegt,
dat de Liefde het belangrijkste is.
Neem de tijd, denk na, overpeins,
proef de diepte van deze woorden.

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd om te onderzoeken
wat Hij ons in Zijn Woord leert
over dit kostbare woord ‘Liefde’.
Neem de tijd, vooral in deze dagen,
waar de onderlinge liefde verkild.

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd, net zolang totdat
de diepte van de betekenis ervan
in je hart staat gegrift.
Neem de tijd, overdenk, bid,
totdat deze Liefde regeert in je hart.

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd net zo lang totdat
deze Liefde je dagelijkse gang,
je handel en wandel bepaal.
Neem de tijd, en weet daarbij dat
Hijzelf je daarvoor toe zal rusten

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd; laat Zijn verlangen
jouw verlangen zijn.

Neem de tijd, o mijn ziel,
neem de tijd ….

Een Lied van Liefde …
Wat is het nodig dat dit klinkt, vooral in de tijd waarin we nu leven, en die nog komen gaat.
Een tijd waarin de Liefde aan verkillen is, zowel in de wereld als helaas ook in de Gemeente van Christus.
Wat is het nodig dat dit Lied klinkt; een Lied van Liefde in een tijd waarin mensen elkaar steeds meer het licht in elkanders ogen niet gunnen, oorlogen woedden en haat toeneemt; waar onrecht hoogtij viert, en het recht wordt verdraaid.
In een wereld waarin het steeds meer gaat om het IK; wat ík vind en waar ík recht op heb, wat goed is voor míj.

De afgelopen weken ging het in het Dagboek over het onderwerp ‘Liefde’ in werkelijk een zeer grote verscheidenheid.
Liefde en Geloof en vice versa, de Liefde van God en de Liefde van Christus, de macht van de Liefde, de Geest der Liefde, de Gehoorzaamheid van de Liefde, Broederliefde …
Nu ik terugkeer naar dit onderwerp, ervaar ik opnieuw het gevoel van overweldigd worden door alles wat Murray erover schrijft, zoveel dingen zijn er om over na te denken en te spiegelen.

Een Lied van Liefde …
Een Lied van Liefde zijn.
Een Lied van Liefde laten klinken.

‘O christen,
leeft u in een wereld die liefdeloos en zelfzuchtig is,
of vol bitterheid en haat?
Zoek toch uw toevlucht onder de vleugels
van deze eeuwige liefde.
Laat uw hart ermee gevuld worden,
opdat u door Gods Almachtige Kracht
een getuige kunt zijn
van de hervormende macht der Liefde.
Zo zult u een bron van zegen zijn voor allen om u heen.’

Andrew Murray

Velen van ons zullen niet het gevoel hebben te leven in de wereld waarover Murray spreekt.
Voor sommigen zal het iets zijn dat ver van hun bed is, maar helaas voor anderen is het een rauwe realiteit.
Maar ik denk dat als we allemaal eerlijk zijn, we zullen moeten toegeven dat de wereld waarin we leven steeds liefdelozer en zelfzuchtiger aan het worden is, bitterheid en haat toenemen, en daarmee de onverdraagzaamheid en negativiteit, het eigen recht willen doen gelden, eigen wegen gaan en doen wat goed is in eigen ogen en voor onszelf.
En helaas gaan wij christenen daar steeds meer in mee, gezien de vele scheuringen en afscheidingen die er in deze tijd zijn.
Misschien wordt het hoog tijd dat wij christenen terugkeren naar Gods Woord om dat niet alleen te lezen maar ook om te doen wat daar staat; niet alleen hoorders zijn van Zijn Woord, maar ook daders!
O ja, soms menen wij dat wij dat ook echt doen, maar als ik de vele beschadigde mensen om mij heen zie en hoor, dan vraag ik mij af of dit ook wel echt zo is.
Want, Liefde wast niet de ander zijn oren, maar zijn voeten; gaat naast de ander lopen, in plaats van tegenover staan en (ver)oordelen.

In de afgelopen tijd werd ik herhaaldelijk stilgezet om met al deze dingen naar mijzelf, naar mijn leven, naar de jaren die achter mij liggen te kijken, en menigmaal moest ik beschaamd mijn hoofd buigen en belijden hoe verkeerd ik soms gesproken en gehandeld heb.
Want ja, dat is wat er ook gebeurt als ik mijn toevlucht zoekt onder Zijn vleugels van eeuwige Liefde om te schuilen, namelijk dat de Heer dan mijn ogen opent om ook naar mijzelf te kijken.
Hoe kortzichtig, hard, ondoordacht, veroordelend, negatief en liefdeloos ben ik soms niet geweest, terwijl ik echt dacht dat …

Wat ben ik dankbaar voor Zijn genade!
Wat ben ik dankbaar voor Zijn vergeving!
Wat ben ik dankbaar voor Zijn geduld!

Het lied van Liefde!
Jezus is Gods Lied van Liefde!
Waar Jezus ook kwam, verspreidde Hij Zijn Liefde; Jezus ádemde Liefde.

‘De liefde is geduldig, - Jezus is geduldig,
zij is vriendelijk, - Jezus is vriendelijk,
de liefde is niet jaloers, - Jezus is niet jaloers (is wat anders dan de goddelijke jaloersheid)
de liefde pronkt niet, - Jezus pronkt niet,
zij doet niet gewichtig, - Jezus doet niet gewichtig,
zij handelt niet ongepast, - Jezus handelt niet opgepast,
zij zoekt niet haar eigen belang, - Jezus zoekt niet Zijn eigen belang,
zij wordt niet verbitterd, - Jezus wordt niet verbitterd,
zij denkt geen kwaad, - Jezus denkt geen kwaad,
zij verblijdt zich niet over de ongerechtigheid, - Jezus verblijdt Zich niet over de ongerechtigheid,
maar verheugt zich over de waarheid,
zij bedekt alle dingen, - Jezus bedekt alle dingen.
zij gelooft alle dingen, - Jezus gelooft alle dingen,
zij hoopt alle dingen, - Jezus hoopt alle dingen,
zij verdraagt alle dingen. - Jezus verdraagt alle dingen.
De liefde vergaat nooit.’ – Jezus vergaat nooit!

1 Korinthe 13:4-8a

God is Liefde – Jezus is Liefde, eeuwige Liefde.
‘Laat uw hart ermee gevuld worden …’

Hij heeft het gedaan, en Hij zal het blijven doen, omdat Hij liefde is.
Maar wat doen wij met deze Liefde die Hij in ons hart heeft uitgestort door Zijn Heilige Geest?
Mag Zijn liefde doorstromen in elk facet van ons leven en ons veranderen, ons meer vormen naar Zijn beeld en gelijkenis?
Zijn we bereid, werkelijk bereid om ons eigen leven af te leggen, om als de graankorrel te sterven in de aarde, zodat het vrucht kan voortbrengen?
Zoals Liefde om liefde vraagt, hoort liefde ook Liefde voort te brengen.

Zo zult u een bron van zegen zijn voor allen om u heen!
Als Jezus ‘Het Lied van Liefde’ is, horen wij ‘Een Lied van Liefde’ te zijn.


Een Lied van Liefde ...
Hoe is het hiervoor nodig dat wij dagelijks komen in Zijn aanwezigheid, in Zijn tegenwoordigheid vol van Liefde en Genade, zodat we niet alleen tot rust mogen komen en gevoed zullen worden, maar waar Hij ons kan wijzen op de dingen die niet goed waren of zijn, om ons te vullen met nieuwe liefde en kracht, te onderwijzen en bemoedigen met Zijn Woord.
Om Zijn Liefde te kunnen voortbrengen is het nodig dat onze liefde dagelijks met de Zijne wordt gevoed; alleen dan kunnen wij een Lied van Liefde zijn. 

O Lied van Liefde,
maak mijn leven
tot een lied van liefde …

Ja, Heer, maak mijn leven
tot een Lied van Liefde.
Kneed en vorm mij zo,
dat Uw Liefde doorklinkt
in alles wat ik doe en zeg.

Laat mijn leven zijn, o Heer,
een Lied van Uw Liefde.
Dat U, Heer Jezus,
zichtbaar wordt, en bent
in heel mijn levensweg.

O Lied van Liefde,
doorstroom mijn hart,
doorstroom mijn leven,
opdat door mij heen
Uw zegen van Liefde
wordt doorgegeven.

O Lied van Liefde,
maak mijn leven
tot een lied van liefde …

‘Wij hebben Hem lief,
omdat Hij ons eerst liefgehad heeft.’

1 Joh. 4:19

‘En wij hebben de liefde die God tot ons heeft, gekend en geloofd.
God is liefde en wie in de liefde blijft, blijft in God, en God in hem.’

1 Johannes 4:16

‘En de hoop beschaamt niet,
omdat de liefde van God in onze harten uitgestort is
door de Heilige Geest, Die ons gegeven is.

Romeinen 5:5

 ‘Want God heeft ons niet gegeven een geest van vreesachtigheid,
maar van kracht en liefde en bezonnenheid.’
2 Timotheüs 1:7

'Geliefden, laten wij elkaar liefhebben,
want de liefde is uit God;
en ieder die liefheeft, is uit God geboren en kent God.
Wie niet liefheeft, kent God niet, want God is liefde.
Hierin is de liefde van God aan ons geopenbaard,
dat God Zijn eniggeboren Zoon in de wereld gezonden heeft,
opdat wij zouden leven door Hem.
Hierin is de liefde,
niet dat wij God liefgehad hebben,
maar dat Hij ons heeft liefgehad
en Zijn Zoon zond als verzoening voor onze zonden.
Geliefden, als God ons zo liefhad,
moeten ook wij elkaar liefhebben.
Niemand heeft ooit God gezien.
Als wij elkaar liefhebben,
blijft God in ons en is Zijn liefde
in ons volmaakt geworden.'

1 Johannes 4:7-12

‘De vrucht van de Geest is echter: liefde,
blijdschap, vrede, geduld, vriendelijkheid,
goedheid, geloof, zachtmoedigheid, zelfbeheersing.'
Galaten 5:22

‘De God nu van de vrede,
Die de grote Herder van de schapen,
onze Heere Jezus Christus,
uit de doden heeft teruggebracht,
op grond van het bloed van het eeuwige verbond,
moge u toerusten
tot elk goed werk om Zijn wil te doen,
en in u werken wat in Zijn ogen welbehaaglijk is,
door Jezus Christus.
Hem zij de heerlijkheid in alle eeuwigheid.
Amen
Hebreeën 13:20,21

~ * ~

‘Laten we niet tevreden zijn
tot we onszelf geheel aan God
hebben overgegeven,
zodat Zijn Geest van Liefde
in ons moge heersen en regeren.’

Andrew Murray

~ * ~

Dat de Heer ons allen die Hem toebehoren, zal maken tot een Lied van Liefde, dat zal klinken over de gehele aarde tot eer van Zijn Naam en tot zegen van een ieder die hoort.

Gods zegen voor de komende week,
en een liefdevolle groet,
Rita